Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор автоматичних і напівавтоматичних ліній холодноштампувального устаткування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора автоматичних і напівавтоматичних ліній холодноштампувального устаткування 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принципові схеми устаткування та взаємодію механізмів автоматичної та напівавтоматичної лінії та пресів-автоматів і правила їх підналагодження в процесі роботи; правила установлення та знімання штампів; будову спеціальних універсальних контрольно-вимірювальних інструментів та пристроїв; систему допусків та посадок, квалітети та параметри шорсткості (класи точності та чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес відрізання, вирубання та штампування складних деталей, виробів з металу різного профілю на автоматичних, напівавтоматичних лініях та прес-автоматах, в тому числі з програмним керуванням з пульта керування. Установлює та знімає штампи складних деталей та замінює інструмент. Замінює у разі необхідності елементи транспортного пристрою в процесі роботи. Забезпечує безперебійну роботу лінії, пресів-автоматів. Підналагоджує устаткування, яке обслуговує, в процесі роботи. Бере участь в поточному ремонті устаткування, яке обслуговує. Ріже заготовки, деталі та зливки з кольорових металів та їх сплавів на автоматичних та напівавтоматичних лініях, в тому числі з програмним керуванням.

Приклади робіт
Штампування: Бачки та сітки радіаторів. Бензобаки. Бризковики. Лонжерони. Панелі приладів. Підлога багажників. Підсилювачі капотів та багажників. Ролики склопідіймачів.