Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор автоматичних і напівавтоматичних ліній холодноштампувального устаткування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора автоматичних і напівавтоматичних ліній холодноштампувального устаткування 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні відомості про будову автоматичних та напівавтоматичних ліній та прес-автоматів, які обслуговує; призначення та умови застосування середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; прийоми установлення та знімання штампів; основні механічні властивості матеріалів, які штампує; допуски та посадки, квалітети та параметри шорсткості (класи точності та чистоти оброблення); призначення та властивості мастильних та охолоджувальних рідин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес відрізання, вирубання та штампування середньої складності деталей та виробів з металу різного профілю на автоматичних, напівавтоматичних лініях та прес-автоматах з пульта керування. Установлює та знімає штампи середньої складності деталей. Стежить за роботою систем змащування та охолодження. Регулює елементи транспортного пристрою під час роботи. Перевіряє якість виготовлення деталей за зразками, шаблонами та спеціальним контрольно-вимірювальним інструментом. Відрізає заготовки, деталі та зливки з кольорових металів та сплавів на автоматичних та напівавтоматичних лініях під керівництвом оператора вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Штампування: Ікли бампера. Кожухи шарових опор, глушників та фар. Надставки дверей. Піддони картера. Прес-маслянки. Підсилювачі кузовів.