Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор автоматичних і напівавтоматичних ліній холодноштампувального устаткування 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи автоматичної та напівавтоматичної лінії та пресів-автоматів, які обслуговує; правила подавання та заправляння стрічки в преси, завантаження та укладання заготовок та деталей в магазини, бункери, контейнери, штабелі; правила навішування та знімання деталей і виробів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес відрізання, вирубання та штампування простих деталей та виробів з металу різного профілю на автоматичних, напівавтоматичних лініях та прес-автоматах з пульта керування. Регулює роботи рулонниці. Подає та заправляє стрічку в преси. Укладає та завантажує заготовки та деталі в магазини та бункери. Навішує деталі на конвеєр та інші механізми. Знімає та укладає деталі в контейнери та штабелі.

Приклади робіт
Штампування: Затискачі обшивки кузова. Корпуси склопідіймачів. Кронштейни. Накладки. Скоби. Хомути. Шайби.