Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор автоматичних і напівавтоматичних ліній холодноштампувального устаткування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора автоматичних і напівавтоматичних ліній холодноштампувального устаткування 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію автоматичних, напівавтоматичних ліній та прес-автоматів; допуски для штампів; механічні властивості матеріалів, які штампує; правила налагодження устаткування, яке обслуговує; конструкцію та способи установлення штампів та пристроїв різної складності; технічні вимоги до деталей, які виготовляє.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес відрізання, вирубання та штампування особливо складних деталей та виробів з металу різного профілю на автоматичних, напівавтоматичних лініях та прес-автоматах, в тому числі з програмним керуванням з пульта керування. Установлює та знімає штампи особливо складних деталей. Налагоджує устаткування, яке обслуговує, під час роботи. Виявляє та усуває неполадки в роботі устаткування.

Приклади робіт
Штампування: Боковини. Важілі підвісок. Двері внутрішні та зовнішні. Диски коліс. Капоти, багажники. Крила передні, задні. Кришки головок блоку циліндрів. Підлога кузовів. Покрівлі. Поперечини. Щитки гальм.