Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Плавильник харчового жиру 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією плавильника харчового жиру 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес витоплення і способи регулювання режимів залежно від виду сировини; будову і схеми керування паровими, водяними комунікаціями і жировими трубопроводами; правила роботи на апаратах; вимоги до якості готового жиру.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес витоплення жиру із жирового сирця риби і морського звіра в апаратах, котлах і установках різних систем. Приймає жировий сирець, очищує, промиває його від забруднення, видаляє нежирові прирізі. Дробить на дробарках або подрібнює сировину. Здійснює механічне завантаження сировини. Зневоднює, освітлює на центрифугах, пресах або ротаційних фільтрах. Зливає, перекачує готовий жир. Розвантажує шкварки, кістки. Оброблює шкварки (віджимає, обжарює і т.п.). Передає кістки в утильцех. Регулює режим процесу витоплення за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Контролює за результатами хімічного аналізу якість і вихід готового продукту із жиру-сирцю.