Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Плавильник харчового жиру 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією плавильника харчового жиру 2 розряду - не менше і року.

Знає та застосовує у діяльності: основні властивості і види сировини, що надходить на витоплення; основи технологічного процесу витоплення і способи регулювання залежно від сировини; схему парових, водяних комунікацій і жирових трубопроводів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес витоплення тваринних жирів в апаратах, котлах і установках різних систем. Приймає, зважує жири. Підкочує бочки з жиром до плавильної камери. Свердлить отвори в торцевій частині бочок, установлює їх на форсунці і подає до камери. Зливає готові жири у відстійні баки. Вивантажує із плавильних камер порожні бочки і установлює їх у штабель. Очищує швидкорозбірні фільтри для жирів. Регулює подачу тари, температуру в камерах і час витоплення за допомогою контрольно-вимірювальних приладів.