Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Плакувальник полімерних матеріалів на метал 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес нанесення полімерних матеріалів на сталеву штабу і труби та методи регулювання параметрів процесу; будову та правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; склад, фізичні та хімічні властивості клею, полімерної плівки, розчинників і вимоги до них; фізико-хімічні властивості металопласту; методи визначення якості клею, полімерної плівки та розчинників; вимоги державних стандартів до якості поверхні штаби і труби перед плакуванням; правила поводження з газами, електричним током, хімічними, вибухонебезпечними та токсичними речовинами; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес нанесення на сталеві штаби та труби клею, полімерної плівки, пластизолю, лакофарбних матеріалів та інших полімерних матеріалів на безперервних агрегатах виробництва металопласту і на лінії антикорозійного покриття труб під керівництвом плакувальника вищої кваліфікації. Підбирає матеріали за якістю та складом; вимірює та доводить клей до потрібної в'язкості шляхом додання органічних розчинників, подає їх в дозованій кількості до агрегатів. Керує з пультів механізмами плакувальної машини, дисковими ножицями з обрізання кромки плівки, приводом конвеєра печей оплавлення та сушіння, тиснильною машиною, вентилятором установки охолодження штаби. Керує роботою розмотувача плівки у разі заміни шпулів і зварювальної машини під час зварювання кінців рулонів плівки. Забезпечує синхронну роботу усіх агрегатів лінії. Регулює проміжки між валками клейової машини та швидкість обертання валкових груп по відношенню до швидкості подавання штаби металу. Вибирає та підтримує необхідний тиск між валками в плакувальній кліті. Забезпечує суцільне покриття і задану товщину шару нанесення полімерних матеріалів. Захищає кінцеві ділянки труб. Стежить за температурою поверхні труби в різних зонах агрегату. Робить перевалку валків та налагоджує устаткування. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь в його ремонті.