Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст тістомісильних машин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста тістомісильних машин 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: рецептури, технології приготування тіста для різних сортів печива, тортів; вимоги до якості тіста, методи контролю; правила регулювання технологічного режиму та визначення готовності тіста; принцип роботи тістомісильних машин різних конструкцій, дозуючих пристроїв та контрольно-вимірювальних приладів; правила регулювання роботи устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес замішування тіста для бісквітів, вафель, віденських та інших виробів на тістомісильних машинах періодичної або безперервної дії. Контролює якість первинної обробки (просіювання, проціджування) сировини, регулює подачу її у тістомісильну машину за допомогою дозаторів, Визначає за показанням контрольно-вимірювальних приладів температуру тіста та емульсії, швидкість вимішування. Органолептично визначає консистенцію, вимішування, дозрівання тіста. Контролює роботу транспортних пристроїв, дозаторів та інших приладів. Регулює режими роботи устаткування. Подає тісто на формування.