Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст тістомісильних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста тістомісильних машин 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: сорти борошна; рецептуру замісу різних сортів тіста; властивості тіста, ступінь пластичності та пружності; види збудників бродіння, які надають тісту смак, аромат та харчову цінність; призначення дозувальної апаратури та правила поводження з нею; технологічні вимоги до якості сировини та готового тіста для різних видів продукції; методи визначення готовності тіста; режими замісу для різних видів виробів; правила регулювання роботи устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес замішування тіста на тістомісильних машинах періодичної або безперервної дії в пропорціях, установлених рецептурою, для одержання однорідної маси тіста різних сортів, крім бісквітного. Отримує, відважує, відмірює сировину для тіста у визначених пропорціях за встановленою рецептурою. Регулює режим і параметри процесу. Контролює якість готового продукту. Обслуговує механізм подавання тіста для пісочного печива на формування.