Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст тістомісильних машин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста тістомісильних машин 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: сорти борошна, властивості тіста, ступінь пластичності та пружності; види збудників бродіння, які надають тісту смак, аромат та харчову цінність; технологічні вимоги до якості сировини та готового тіста для різних видів продукції; методи визначення готовності тіста; режими замісу тіста для різних видів виробів; будову і правила експлуатації тістомісильних машин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес замішування тіста на машинах періодичної або безперервної дії у пропорціях, установлених рецептурою, для одержання однорідної маси тіста різних сортів, крім бісквітного, під керівництвом машиніста більш високої кваліфікації. Отримує, відважує, відміряє сировину для тіста за встановленою рецептурою. Регулює подавання компонентів до тістомісильних машин, режими їх роботи. Контролює за показаннями термометрів температуру тіста, емульсії; органолептично - консистенцію, вимішування та дозрівання тіста. Подає тісто на обробку. Включає та виключає обігрів емульсатора.