Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст шоколадо обробних машин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста шоколадообробних машин 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію процесу оброблення шоколадних мас на автоматизованих потокових лініях; будову та правила експлуатації устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, що входять у лінію.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес конширування (оброблення) шоколадних мас на автоматизованих потокових лініях з пульта керування. Регулює температуру шоколадної маси. Дотримується технічних й органолептичних параметрів шоколадних мас. Відбирає проби. Коригує структурно-механічні характеристики шоколадних мас введенням какао-масла та розріджувачів. Визначає момент закінчення процесу оброблення, вивантажує шоколадну масу та передає її на подальше перероблення.