Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст шоколадо обробних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста шоколадообробних машин 3 розряду або шоколадника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію та режим оброблення шоколадних мас для різних видів шоколаду, вимоги до технологічних та органолептичних показників шоколадної маси; будову та правила експлуатації шоколадообробних машин і комунікацій.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес конширування (оброблення) шоколадних мас для десертного й масового видів шоколаду на шоколадообробних машинах усіх типів. Контролює дотримання постійної температури шоколадної маси протягом усього процесу конширування й оптимальних технологічних і органолептичних параметрів: в'язкості, консистенції, смаку, аромату. Вводить ароматичні речовини, какао-масло та розріджувачі. Підготовляє шоколадні маси до формування виробів у заданому асортименті.