Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст шляхоколієпересувача 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста пересувача колії 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, технічні характеристики обслуговуваного обладнання і його вузлів: електродвигуна, дизеля, генератора, компресора, пристрою ходового механізму, роликової головки, підіймального та повертального механізмів, лебідки; схему керування; загальну схему трубопроводів пневматичної системи; способи і правила регулювання запобіжних клапанів; основи електротехніки; електричну схему пересувної машини; будову засобів вимірювань, пускорегулювальної апаратури; елементи автоматики, захисту і блокування електрообладнання; інструкцію з ведення гірничих робіт; будову 6-ниткової екскаваторної колії та контактної мережі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує механізмами пересувача колії безперервної дії під час переміщення і пересування 6-ниткових екскаваторних колій. Стежить за роботою механізмів самохідної колієпересувної машини, дизеля, компресора, піднімального та повертального пристрою, показаннями засобів вимірювання під час пресування екскаваторних колій. Стежить за правильним зачепленням рейок рейкозахоплювачами під час зарядження самохідного пересувача колії і виведення рейкозахоплювачів з зачеплення під час розрядження пересувача колії. Стежить за станом контактної мережі та високовольтного кабелю, що живить екскаватори. Тримає механізми пересувача колії в справному стані. Заправляє паливно-мастильними матеріалами. Рихтує колії. Виявляє й усуває неполадки в роботі обслуговуваних механізмів. Бере участь у капітальному ремонті дизельного двигуна.

Спеціалізація
Помічники машиністів пересувача колії тарифікуються на один розряд нижче машиністів, з якими вони працюють.