Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст шляхоколієпересувача 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією помічника машиніста пересувача колії 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення і технічні характеристики механізмів пересувача колії, схему керування; правила руху сигналізації на залізничному транспорті; систему змащування і сорти мастильних матеріалів; загальні знання про ведення гірничих робіт відкритим способом; будову верхньої структури залізничної колії.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує механізмами пересувача колії під час переміщення і пересування залізничної колії. Стежить за правильним зачепленням рейок рейкозахоплювачами, роботою механізмів пересувача колії, станом контактної мережі та високовольтного кабелю. Рихтує колії. Огороджує пересувача колії під час роботи попереджувальними знаками. Тримає механізми пересувача колії в справному стані. Заправляє паливно-мастильними матеріалами. Виявляє та усуває неполадки в роботі обслуговуваних механізмів. Проводить поточний ремонт і бере участь в інших видах ремонту, бере участь у складанні відомостей на ремонт обладнання.