Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст шихтоподачі 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста шихтоподачі 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: процес виплавки чавуну в доменній печі; будову та принцип роботи усіх механізмів шихтоподачі і апаратури пульта керування; принцип блокування системи шихтоподачі з системою завантаження печі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде дистанційне керування автоматичною системою набирання, зважування і завантажування шихтових матеріалів у доменну піч об'ємом понад 300 куб.м. Вводить в роботу або виводить з роботи шляхом перемикання на пульті керування окремих бункерів або групи бункерів з шихтовими матеріалами. В разі відмови або неточної роботи якогось механізму або групи механізмів шихтоподачі переводить завантаження печі з автоматичного режиму на дистанційний та здійснює дистанційне керування з пульту. Стежить за показаннями світлофорів і вагових приладів за роботою механізмів системи автоматичного набирання, зважування та завантаження в доменну піч шихтових матеріалів і за правильністю виконання системою завдань. Налагоджує дебалансні і вібраційні грохоти, живильники та стежить за якістю відсівання дріб'язку коксу і агломерату. Забезпечує повноту завантаження доменної печі. Виявляє причини неправильної роботи механізмів шихтоподачі і апаратури автоматичного керування ними, усуває їх.