Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Контролер складання електричних машин, апаратів та приладів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології складання електричних машин, апаратів та приладів на своїй дільниці; технічні вимоги на вузли та вироби, що складаються, та правила приймання; контрольно-вимірювальний інструмент і пристрої, які застосовує, та правила поводження з ними; основні поняття про систему допусків та посадок, квалітети та параметри шорсткості; можливі причини браку та способи виявлення і запобігання їм; вимоги до деталей, вузлів та матеріалів, що надходять на складання; основи знань з електротехніки; правила оформлення технічної документації.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює та приймає зібрані прості електротехнічні вироби, окремі вузли та механізми електричних машин, апаратів та приладів за кресленнями та технічними умовами. Приймає за кресленнями деталі, які надходять на складання, за допомогою спеціального та універсального інструменту з точністю до 0,01 мм та зовнішнім оглядом. Перевіряє стрілкові прилади класу точності 4-1,5 за механічними параметрами та стрілкові прилади 4-го класу точності за електричними параметрами. Перевіряє прилади опору класу точності 0,1-0,2 за механічними та електричними параметрами. Перевіряє якість порізки ізоляційних та інших матеріалів, які надходять на складання. Контролює правильність зберігання вузлів та деталей. Оформляє технічну документацію на продукцію, яка прийнята та забракована.

Приклади робіт
Вузли до автоматичних вимикачів, станцій магнітних, пунктів розподільних - контроль складання. Котушки для приладів та апаратів - перевірка перетину проводу та габариту котушки. Колодки клемні, баранчики, панелі та інші аналогічні деталі з прес-порошку - перевірка якості. Конденсатори силові з паперовим діелектриком та кількістю листів між обкладками до 4 - контроль та приймання секцій. Кінці кабелів - контроль паяння наконечників, ізолювання та бандажування. Магазини опору та мости постійного струму - перевірка опору ізоляції. Перемикачі кнопкові, кулачкові та декадні - перевірка комплектації блоків, прилягання щіток до контактів та фіксації положення щіток. Прилади електровимірювальні стрілкові - перевірка за механічними та електричними параметрами. Прилади електричні побутові (праски, чайники, електроплитки, лампи настільні тощо) - контроль складання. Станини, щити, кришки підшипників для електродвигунів - перевірка якості зовнішнім оглядом.