Категорія - Робітники |  Галузь - Хіміко-фотографічні виробництва
Інструкція для посади "Контролер світлочутливих виробів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 29. Хіміко-фотографічні виробництва", що затверджен Наказом Міністерства промислової політики України 28.09.2006 N 308. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера світлочутливих виробів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: методи контролю, визначення експозиції за різних умов натуральної та павільонної зйомки; призначення готової продукції та технологію оброблення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Перевіряє готову продукцію негативних сортів кінофотопродукції на відповідність державним стандартам та технічним умовам, видає дозвіл на її випуск. Провадить візуальний огляд оформленої продукції з перевіркою якості упакувального матеріалу, упаковки, маркування. Здійснює фізико-механічні випробування та вимірювання параметрів. Провадить перспективну зйомку у відкритому та закритому павільоні за допомогою спеціальних камер або кінофотоапаратів. Провадить хіміко-фотографічне оброблення експонованого матеріалу за суворо заданим режимом, оцінку якості фотографічного зображення та стану емульсійного шару. Видає загальні висновки про якість малих партій кінофотовиробів та висновки про комплектацію великих партій. Оформляє паспорти на продукцію. Пред'являє спеціальні види кінофотоматеріалів приймальнику-споживачу. Узагальнює роботу контролерів, які зайняті на поопераційному контролі виготовлення кінофотоматеріалів. Керує контролерами нижчої кваліфікації.