Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Пресувальник електровугільних виробів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією пресувальника електровугільних виробів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичну та електричну схеми пресів; систему керування та регулювання пресів великої потужності; будову та правила встановлення прес-форм складної конструкції; причини спрацювання та поломок пресформ і заходи щодо їх запобігання; правила роботи на устаткуванні при високих тисках; будову та принцип роботи реєструючих приладів, рецептуру пресувальних порошків та компонентів; технічні вимоги до пресувальних порошків та мас.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Пресує металокерамічні, металографітові, вугільні та електрощіткові вироби та напівфабрикати на механічних та гідравлічних пресах потужністю понад 100 тонн, автоматах та напівавтоматах. Заклацає струмоведучі проводи, накладення, прес-порошки та заготовки у нагріті та розбірні прес-форми. Налагоджує прес на потрібний розмір виробу. Регулює температуру, час витримки під тиском та повний тиск за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Визначає кількість підпресувань та їх розміри. Запресовує проводи в тіло щітки. Налагоджує преси, прес-форми, інструмент та пристрої в процесі робота.