Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Пресувальник електровугільних виробів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією пресувальника електровугільних виробів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію, систему керування та способи налагодження пресів; правила та способи встановлення та регулювання тиску і часу витримки; призначення та правила застосування контрольно-вимірювальних приладів; вимоги до пресованих виробів за електрофізичними характеристиками; систему допусків та посадок, квалітетів та параметрів шорсткості.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Пресує металокерамічні, металографітові, вугільні та електрощіткові вироби і напівфабрикати на механічних та гідравлічних пресах потужністю понад 15 до 100 тонн. Підбирає, готує та заміняє пресувальний інструмент та пристрої. Готує преспорошки та визначає їх придатність для пресування. Пресує блоки в розмір із заданою щільністю. Установлює та регулює робочий тиск преса. Контролює витримку та тиск. Маркує відпресовані вироби, укладає в тару та транспортує.