Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Лакувальник електроізоляційних виробів та матеріалів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: послідовність виконання операцій готування до лакування; способи лакування електроізоляційних виробів та матеріалів, марки та властивості лаків, які застосовує; методи завантаження відлакованих виробів та матеріалів у сушильні печі та встановлення їх у печах; режими пічного сушіння; методи визначення готовності виробів при повітряному сушінні; керування обклеювальними машинами; будову та правила користування пульверизаторами; види браку та способи його запобігання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес одноразового та багаторазового лакування електроізоляційних виробів та матеріалів вручну методом занурювання, розпилення або пензлем. Готує матеріали та вироби до лакування, розсортовує та очищає їх. Готує лак, пристрої. Готує робоче місце, вмикає вентиляцію. Рівномірно лакує намотані вироби, ламелі, слюдяні електроізоляційні матеріали тощо у ванні методом занурювання, розпилення, поливу або за допомогою пензля. Установлює відлаковані вироби на пристрій для повітряного сушіння або сушіння в спеціальних горизонтальних або вертикальних печах. Обклеює папером жерсті на спеціальних машинах та сушить на конвеєрі з газовим, нафтовим або електричним обігріванням. Чистить устаткування.