Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з ремонту обмоток та ізоляції електроустаткування 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з ремонту обмоток та ізоляції електроустаткування 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкції обмоток та ізоляції силових, вимірювальних, випробувальних і інших трансформаторів спеціального призначення і електричних машин постійного і змінного струму будь-якої потужності; причини старіння ізоляції, ознаки пошкодження ізоляції та обмоток, способи їх усунення; читання креслень, схем і розрахункових записок на обмотки трансформаторів і електричних машин; виконання ізоляції за класами; прийоми робіт і послідовність операцій під час ремонту обмоток та ізоляції з частковим або повним перемотуванням обмоток і котушок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виявляє дефекти, визначає обсяги і виконує роботи з ремонту обмоток та ізоляції силових трансформаторів напругою 500 кВ і вище, пускових і струмообмежувальних реакторів з повітряним і масляним охолодженням. Виготовляє за кресленнями та розрахунковими записками обмотки та ізоляцію складних конструкцій і обмотки з багатопаралельними витками провідників, з регулюванням напруги під навантаженням. Проводить обмотувальні і ізолювальні роботи під час часткового перемотування обмоток всіх класів електричних машин всіх потужностей і напруг. Ремонтує обмотки та ізоляцію турбогенераторів з усіма видами штучного охолодження обмоток і активної сталі.

Приклади робіт
Автотрансформатори напругою від 330 кВ і вище потужністю понад 200000 кВА - намотування обмотки високої напруги. Обмотки котушкові неперервні спіралеподібні з прямокутного проводу для силових трансформаторів і автотрансформаторів на напругу понад 330 кВ - намотування обмотки. Обмотки роторів турбогенераторів - сушіння методом вентиляційних втрат. Обмотки статорів асинхронних електродвигунів потужністю 8000 кВт і вище - демонтаж і укладання нової двошарової кошикового типу. Реактори з'єднувальні трансформаторів ТРДН-32000/35 - виготовлення нової обмотки. Ротори турбогенераторів потужністю 200 тис.кВт і вище - часткове перемотування обмотки. Статори турбогенераторів 500 тис.кВт і вище - частковий ремонт обмотки із заміною частини стрижнів. Статори турбогенераторів 300 тис.кВт - усунення замикання на корпус обмотки в пазовій частині. Трансформатори ТДЦГ-400000/220 - ремонт пошкоджень обмотки, заміна виткової ізоляції.