Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з ремонту повітряних ліній електропередачі 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: розташування і призначення повітряних ліній електропередачі; знання про призначення, конструкції і різновиди опор, проводів, ізоляторів і арматури, про небезпеку електричного струму і наближення до струмоведучих частин високої напруги; прийоми слюсарних операцій, захисні і запобіжні засоби для проведення робіт; загальні знання про роботи, що виконуються під напругою; простий слюсарний і монтерський інструмент, пристрої, просте такелажне оснащення і вантажопідйомні механізми для ремонту ліній електропередачі; правила верхолазних робіт, прийоми робіт на висоті; правила проведення обходів; основні дефекти елементів ліній електропередачі і способи їх усунення; навички практичного надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків, у тому числі способи штучного дихання і зовнішнього масажу серця.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості слюсарні операції з виготовлення нескладних конструкцій і деталей: кронштейнів, крючків, скоб, шплінтів, заклепок тощо. Виконує земляні роботи, складання простих опор, малярні роботи з пофарбування опор без підйому на висоту, найпростіші низові допоміжні роботи з експлуатації вимкненої лінії електропередачі (ЛЕП) 35 кВ і вище, найпростіші такелажні роботи під час кріплення і розкріплення вантажів. Розставляє вздовж траси на місці ремонту ремонтні, монтажні і такелажні пристрої. Під керівництвом електромонтера вищої кваліфікації виконує прості верхові і низові роботи на вимкнених лініях електропередачі напругою понад 35 кВ з вимірюванням габаритів, зміною приставок і зміною ізоляторів, а також перевіряє стан опор.

Приклади робіт
Болти анкерні - прогонка різьби. Барабани порожні і з проводом - зняття з розкочувальних пристроїв, установлення на розкочувальні пристрої. Болти і гайки - затягування. Бандажі - підтягування, ремонт і виправлення. Елементи дерев'яних опор - заготовлення і складання. Металоконструкції опор - очищення від іржі, пофарбування. Проводи і троси - розкочування вручну. Траса повітряної лінії електропередачі (ПЛ) - розчищення сокирою ділянки, порослої чагарником. Ящики з ізоляторами - розпаковування.