Категорія - Керівники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Начальник відділу диспетчерської служби руху", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією: для спеціаліста - не менше 2 років, для бакалавра - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, накази органів вищого рівня; методичні, нормативні та інші матеріали з питань безпеки руху; теорію і практику організації перевезень на міськелектротранспорті; будову трамвая, тролейбуса, трамвайних колій та контактно-кабельної мережі; основи трудового законодавства, економіки та організації виробництва і праці; порядок і правила ведення обліку і звітності щодо безпеки руху; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує виконання розкладу руху. Організовує диспетчерське керування рухом міськелектротранспорту. Контролює виконання відбудовних робіт технічними транспортними засобами під час дорожньо-транспортних пригод. Організовує приймання та систематизацію оперативної інформації про роботу рухомого складу на лінії та зміни у пасажирських потоках. Здійснює аналіз графіків руху з розробленням заходів щодо усунення причин погіршення регулярності та безпеки руху. Координує роботу міського електротранспорту з іншими видами громадського транспорту. Здійснює контроль за дотриманням правил технічної експлуатації, регулярності та безпеки руху на лінії. Контролює стан дорожнього покриття трамвайних колій, освітленість проїжджої частини вулиць, стан пунктів зупинки та кінцевих станцій. Розподіляє заявки підприємств на перевезення пасажирів за спеціальними замовленнями та контролює їх виконання. Розробляє за установленою формою документацію по станціях та дільницях. Готує пропозиції щодо поліпшення керування рухом. Керує працівниками відділу.