Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Фарбувальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією фарбувальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес фарбування; будову технологічної лінії; асортимент тканини; основні властивості барвників та просочувальних розчинів; дефекти під час оброблення тканини та заходи щодо їх запобігання та усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес фарбування художніх виробів з декоративними особливостями та колірними поєднаннями за ескізами художників, а також веде процес фарбування склотканини на лінії термохімічного оброблення. Стежить за роботою технологічної лінії, приладів контролю та автоматичного регулювання процесу фарбування склотканини. Регулює швидкість та правильність руху склотканини. Стежить за роботою знімачів статичної електрики, за подаванням фарбувального розчину і отриманням необхідного кольору на склотканині. Підгримує заданий рівень у ваннах плюсовки. Усуває різновідгінність. Стежить за видаленням продуктів згоряння та сублімації з електропечей і відпрацьованого теплоносія з сушарки. Запобігає браку у процесі фарбування та усуває його. Забезпечує умови правильного намотування за заданою густиною склотканини.