* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Фарбувальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією фарбувальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи фарбувальних і сушильних апаратів та контрольно-вимірювальних приладів; технологічний процес фарбування і сушіння та правила його регулювання; технічні вимога до якості кольору, властивості лаків, фарб та емалей; правила настроювання устаткування; правила відбору проб.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес покривання лицьової плівки, штучної шкіри поліамідним розчином; веде процес поверхневого фарбування в масі блочного, емульсійного, гранульованого та інших пластиків пігментними барвниками на шнек-машинах, змішувальних барабанах (з одночасним дробленням) та на інших фарбувальних апаратах. У разі потреби сушить їх. Перевіряє технічну справність аґреґата та готує його до роботи. Контролює та регулює процес фарбування, температурний режим, подавання розчину барвника. Натягує плівку, регулює автоматичний ніж, подавання пари і температуру сушарки. Стежить за рівномірністю фарбування та сушіння. Розфасовує пофарбовані термопласти, перевіряє якість плівки, відповідність довжини її частин. Запобігає несправностям в роботі та усуває їх. Відбирає проби на аналіз. Бере участь в ремонті устаткування. Чистить та промиває устаткування. Під час ведення процесу фарбування і сушіння тари (ящиків з виробами регенеративних речовин) готує фосфотуючий розчин, ґрунт і фарби, наповнює ними ванну та напірні бачки фарбувальних камер, настроює пістолети-фарборозпилювачі та перевіряє заземлення, підвішує ящики на конвеєр, фосфотує, промиває та сушить ящики, наносить тонкий шар ґрунту, перший та другий шар емалі, промиває содовим розчином місця паяння в ящику.