Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Обсмолювач бочок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: режими та параметри технологічного процесу обсмолювання бочок, правила регулювання; рецептуру смолки; технологічні вимоги до якості обсмолювання; способи запобігання загоранню смолки; будову застосовуваних апаратів та устаткування, правила їх експлуатації; строки та порядок чищення апарату і устаткування; види і властивості палива.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес обсмолювання внутрішньої поверхні бочок на різних пристроях, газогенераторних апаратах або вручну. Випалює стару смолу на розсмолювальному апараті та видаляє її. Завантажує вручну паливо (кокс, вугілля), розпалює топку, спостерігає за режимом горіння, подає повітря в апарат. Підкочує та установлює бочки на ріжки розсмолювального апарату. Розігріває апарат, смолку та бочки. Регулює подачу повітря і температуру за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Наливає або впорскує у бочки насосом через втулковий отвір гарячу смолку. Встановлює бочки на обертальні ролики, обкатує бочки на них або за допомогою обертання вручну. Продуває обсмолені бочки повітрям, закупорює, відкочує. Варить смолку за заданою рецептурою у смолковарильних котлах. Підносить паливо, топить котли, чистить топки, апарати та устаткування.