* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Обрубувач 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією обрубувача 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила обрубування та вирубання особливо складних та відповідальних відливок в незручних та важкодоступних місцях; основні властивості матеріалів, які обробляє, режими їх оброблення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обрубує та вирубує зубилом вручну великогабаритні тонкостінні багатоканальні особливо складні та відповідальні відливки та деталі, які мають велику кількість ребер та перегородок, з застосуванням підмостей в стиснених місцях, які допускають обмежену рухливість робітника. Обрубує та вирубує тонкостінні багатоканальні складні та відповідальні відливки з великою кількістю внутрішніх ребер та перегородок в поточно-масовому виробництві.

Приклади робіт
Обрубування відливок та деталей: Балки вагонів шкворневі. Блоки циліндрів двигунів внутрішнього згоряння потужністю понад 36,8 кВт (50 к.с.). Боковини візків вагонів. Маточини коліс автомобілів. Конуси великі засипних апаратів доменних печей. Колектори автомобілів. Корпуси головок автозчіпу. Корпуси роликових букс. Корпуси паливних насосів. Корпуси турбін. Корпуси фрикціонів. Крилатки. Станини дробарок з масою понад 10 т. Станини прокатних станів з масою понад 20 т. Хомути тяглові автозчіпів. Чаші великих конусів доменних печей. Обрубування: Арматура суднова спеціальна. Керма, румпелі, рудерпіси. Корпуси та кришки суднових упорних та опорних підшипників, редукторів, черв'ячних передач. Корпуси закривань, клінкетів, клапанів, сальників.