Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Обрубувач 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією обрубувача 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи різних пневматичних інструментів; правила обрубування та вирубування особливо складних і відповідальних деталей з застосуванням шаблонів і лекал; основні властивості матеріалів, які обробляє.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обрубує та вирубує різними пневматичними інструментами великогабаритні, особливо складні та відповідальні деталі (відливки), які мають велику кількість ребер. Вирубує з додержанням заданих розмірів з застосуванням складних шаблонів та лекал для досягнення поєднання декількох поверхонь, шліфує абразивним кругом. Вирубує дефекти в складних унікальних деталях в умовах поганої видимості дефектів та в особливо незручних важкодоступних місцях за допомогою спеціальних фасонних інструментів та дзеркал.

Приклади робіт
Обрубування відливок та деталей: Виливниці великі з гофрованою внутрішньою поверхнею з масою понад 10 т та глуходон-ні. Картери задніх мостів редукторів стернового керування коробок передач. Лопати гідротурбін - обрубування та шліфування. Напрямні лопатки - обрубування та шліфування. Напрямні лопатки - обрубування та шліфування. Робочі колеса - обрубування та шліфування. Циліндри газових компресорів. Циліндри стернових машин. Шестірні та колеса з подвійними та потрійними дисками або декількома рядами спиць.