Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Обрубувач 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією обрубувача 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні вимоги до готових відливок, які обрубуються за шаблоном; конструкцію складних каркасів та рамок, розташування їх у відливках та заходи їх усунення; будову шаблонів та умови їх застосування під час обрубування; місця підключення та переключення повітропроводу та потрібний тиск повітря для нормальної роботи пневматичного інструменту; механічні властивості матеріалів, які обробляє.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обрубує, обпилює, зачищає та вирубує пневматичним молотком або зубилом вручну, на підвісних наждачних верстатах та спеціальних машинах великі тонкостінні багатоканальні складні і відповідальні відливки та деталі з внутрішніми ребрами та перегородками в важкодоступних місцях. Обрубує та вирубує пневматичним молотком та зубилом вручну зовнішні та внутрішні поверхні тонкостінних відливок середньої складності в поточно-масовому виробництві. Видаляє залишки стрижнів та каркасів з тонкостінних багатоканальних та відповідальних відливок. Видаляє ливники та прибутки з відливок складної форми. Вирубує дефекти в складних відливках та деталях за шаблонами та лекалами. Управляє підйомно-транспортним устаткуванням з підлоги. Здійснює стропування та ув'язує відливки та деталі для підіймання, переміщення, установлення та складування.

Приклади робіт
Обрубування відливок та деталей: Балансири тракторів. Барабани швартові. Башмаки та колодки гальмівні локомотивів та вагонів та башмаки гальмові гіркові. Блоки та головки блоків циліндрів двигунів внутрішнього згоряння потужністю до 36,8 кВт (50 к.с.). Вали колінчасті довжиною понад 1000 мм. Виливниці для зливків з масою до 10 т. Вінця та ободи зубчасті з діаметром понад 500 мм. Вкладиші газових плит. Гвинти гребні з діаметром понад 1000 мм. Горловини маслонагрівачів. Деталі автозчіпу, крім корпусу головки автозчіпу. Деталі тепловозів (корпуси приводів, циліндри компресорів тощо). Жолоби. Корпуси малі засипного агрегату доменних печей. Корпуси гальмівних кранів та бензонасосів. Корпуси масляних насосів. Корпуси підшипників. Кришки передніх підшипників ведучих шестерень. Кришки циліндрів двигунів внутрішнього згоряння. Опоки. Палети агломераційних машин. Патрубки радіаторів. Планшайби. Рами фундаментні машин та рольгангів. Станини молотів, дробарок з масою до 10 т, кувальних та електричних машин, металорізальних верстатів. Станини прокатних станів з масою до 20 т. Циліндри парові паровозів та компресорів. Шестірні та колеса однодискові з вікнами та ребрами або з одним рядом спиць. Шибери перекидних клапанів мартенівських печей. Щити підшипників з діаметром понад 1200 мм. Обрубування: Ахтерштевні, діафрагми, колонки клапанні, мортири, клюзи кришки кінгстонів та клінкетів (завантажувальні). Деталі з корозійностійких та маломагнітних сталей. Лапи якоря Холу з масою до 1000 кг, матриці, пуансони, обтічники з кишенями, маточинами з отворами, тарілки тонкостінні з вушками.