Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Формувальник ручного формування 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією формувальника ручного формування 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: співвідношення між перерізами живильників, шлаковиків та стояків; порядок визначення місць установлення живильників та усунення дрібних дефектів в них; призначення та умови застосування спеціального інструменту та пристроїв, які застосовує під час формування; спосіб визначення якості просушування форм та стрижнів; правила зберігання моделей; правила керування підйомними механізмами; процеси, які відбуваються в формах під час їх заливання та в період остигання; види та основні причини браку відливок із-за неякісного формування та заходи щодо його запобігання; процес виготовлення оболонкових форм; основні ливарні властивості металів, які заливаються в форми.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Формує вручну за моделями, в опоках або в ґрунті для малих та середніх розмірів простих відливок, які мають на поверхні ребра та виступи, зі стрижнями середньої складності. Формує вручну оболонкові напівформи для дрібних та середніх розмірів відливок простої конфігурації. Виготовляє форми з застосуванням простих шаблонів. Установлює холодильники. Складає малі та середні форми з простими стрижнями, які установлює у легкодоступних місцях форми. Набиває та трамбує форми для складних і особливо складних та відповідальних відливок в збірних опоках, прошпилює, фарбує та кріпить форми для великих простих та середніх розмірів складних відливок під керівництвом формувальника ручного формування вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Виготовлення форм: Барабани кранові з діаметром до 500 мм. Бабіни брашпіля, які виконуються в стрижнях, та моделі з діаметром до 500 мм. Виливниці для зливків з масою до 1,5 т. Втулки з діаметром до 600 мм. Диски з білого чавуну з діаметром до 600 мм. Днища для вагранок. Замкотримачі автозчепів. Заготовки втулок зі стрижнями довжиною понад 300 мм. Зуби ковшів зі стрижнями довжиною понад 500 до 700 мм. Картери коробок телескопічних підйомників автосамоскидів. Клапани "Лудло". Клини футерівки всіх видів та планки кіпові довжиною до 1000 мм. Корпуси кінгстонів довжиною до 500 мм та висотою до 400 мм. Клюзи суднові малих розмірів. Колеса з гладким ободом однодискові з діаметром понад 300 до 500 мм. Колосники для промислових печей та котлів. Консолі для горизонтально-вертикально-фрезерних верстатів. Корпуси вентилів з отворами з діаметром понад 50 до 100 мм. Корпуси масляних насосів самоскидів. Корпуси пісочниць. Кришки буксові. Кришки всмоктувальні клапанів. Кришки підшипників з діаметром до 500 мм з каналами для кільцевого змащування. Кришки редукторів довжиною до 700 мм. Маховики, втулки, шківи з діаметром до 500 мм. Муфти з'єднувальні з діаметром понад 300 до 500 мм. Муфти шкворневого ящика. Обичайки та кільця за моделями з діаметром до 600 мм. Обмоткотримачі електромашин з діаметром понад 500 до 700 мм. Опоки з площею рознімання понад 0,5 до 3 кв.м. Патрубки відводів води з кришки циліндрів дизеля. Патрубки з отворами діаметром понад 80 до 100 мм. Пуансони з діаметром до 600 мм. П'ятники гальмових гвинтів. Рамки для стрижнів з великою кількістю переплетень. Рами, шарніри, напівшарніри з найбільшим розміром до 500 мм. Розпірки буксові. Стакани буферні. Траверси щіткотримачів. Трапи зі стрижнями з найбільшим розміром до 400 мм. Фланці лопатевих насосів редукторів. Фланці фрикційних муфт. Футерівка облицювальна з білого чавуну з найбільшим розміром до 500 мм. Шайби розбіжні всіх серій. Шестірні з литим зубом з діаметром до 400 мм. Шківи та втулки з діаметром до 300 мм.