Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник рафінування крохмалю 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника рафінування крохмалю 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію і режими виділення і рафінування крохмалю; будову і правила експлуатації обслуговуваного устаткування; способи регулювання роботи апаратів для забезпечення максимальної продуктивності і високої якості продукту за мінімальних витрат крохмалю; порядок заміни і ремонту ситових тканин; вимоги до якості обробленого сирого крохмалю; допустимі норми втрат.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес рафінування крохмалю: виділяє /вимиває/ крохмаль з кашки, здійснює рафінування крохмальної суспензії, виділяє та промиває велику й дрібну м'язгу і зародок на ситових апаратах різних систем. Контролює та регулює роботу апаратів, насосів і збірників. Регулює рівномірне живлення апаратів сировиною і водою. Перевіряє справність сит, промиває їх робочі поверхні. Розбирає та складає апарати, здійснює заміну ситових тканин, промиває їхні внутрішні частини, ремонтує сита. Контролює повноту вимивання крохмалю з м'язги або зародка і якість рафінування суспензії крохмалю.