Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Електромонтер з обслуговування електроустановок 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування електроустановок 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принципи роботи автоматизованого обладнання; електричні схеми електроустановок, електричні параметри й норми та методи їх перевірки; схему дизеля; принцип дії і будову пускорегулювальної апаратури люмінесцентних ламп; конструкцію і принцип роботи вітчизняних та імпортних акумуляторних батарей різних типів і ємностей; правила безпеки під час обслуговування електроустаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує і виконує поточний ремонт обладнання електроживлення різних типів та дизель-електростанцій. Усуває пошкодження у випрямлячах, в автоматизованому і дистанційно керованому електрообладнанні. Здійснює оперативні переключення під час зміни режимів роботи електроустановок та контрольний запуск резервних електроустановок. Здійснює електричні перевірки і вимірює основні параметри електроустановок та пристроїв заземлення. Перевіряє працездатність пультів централізованого нагляду. Обслуговує силові й освітлювальні електроустановки, які оснащені складними схемами включення струморозподільних щитів. Виконує роботи в розподільних пристроях під напругою відповідно до вимог правил безпеки та правил технічної експлуатації. Випробовує захисні пристрої. Здійснює контрольні запуски дизель-електростанцій з навантаженням на обладнання. Обслуговує резервні енергобази. Виконує складні роботи з технічного обслуговування та ремонту акумуляторних батарей і акумуляторів. Перевіряє та обслуговує установки статичних конденсаторів з автоматичним регулюванням. Складає акумуляторні батареї, формує їх і вводить в експлуатацію. Усуває коротке замикання в посудинах акумуляторів. Коригує густину електроліту. Обслуговує охоронно-пожежну сигналізацію, електричні годинники. Бере участь у капітальному ремонті електроустановок.

Приклади робіт
Усунення пошкоджень в дистанційно керованому обладнанні; коригування густини електроліту; участь у капітальному ремонті електроустановок.