Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Електромонтер з обслуговування електроустановок 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування електроустановок 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи електротехніки; будову електроустановок; схеми роботи конверторів, інверторів; режими роботи електрообладнання; способи знаходження та усунення пошкоджень в обслуговуваному електрообладнанні; конструкцію і принцип роботи акумуляторних батарей; правила приготування електроліту для різних типів акумуляторних батарей з урахуванням величини струму розряду й температури електроліту; схеми керування системами комутації додаткових елементів акумуляторних батарей; будову й правила користування контрольно-вимірювальною апаратурою, правила безпеки під час обслуговування електроустаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує електроустановки, двигуни різних типів, генератори, випрямлячі, інвертори, зарядно-розрядні й силові щити, системи вентиляції і кондиціонування повітря. Готує і запускає в роботу електроустановки, підтримує оптимальні режими роботи, виводить їх із роботи. Обслуговує пускорегулювальну апаратуру електродвигунів і обладнання розподільних пристроїв. Здійснює контрольні запуски дизель-електростанцій (ДЕС), бере участь у поточному обслуговуванні ДЕС. Знімає показання електровимірювальних приладів та лічильників. Перевіряє надійність підключення захисного заземлення всього обладнання, що обслуговується. Вимірює навантаження електрообладнання за допомогою вимірювальних кліщів та регулює його. Вимірює струм короткого замикання. Перевіряє стан та нагрів болтових з'єднань струмопроводів у розподільних щитах. Обслуговує силові та освітлювальні електроустановки зі схемами ввімкнення середньої складності. Обслуговує складне освітлювальне обладнання і встановлює люмінесцентні світильники. Усуває пошкодження в силових і освітлювальних електромережах. Прокладає силові й сигнальні кабелі, готує їх для підключення до електромережі. Розділяє, зрощує, ізолює і паяє проводи. Перевіряє опір ізоляції силової і освітлювальної мереж. Вимірює опір заземлення. Виявляє пошкодження елементів акумуляторних батарей і усуває їх. Складає схеми відключення окремих елементів під час ремонту батарей, які знаходяться під напругою. Готує електроліт за встановленою рецептурою, вилучає шлам з елементів працюючих батарей. Виконує формувальні і контрольні зарядження і розрядження батарей. Замінює електроліт в акумуляторних батареях. Здійснює монтаж кабельростів, жолобів, металоконструкцій для встановлення і кріплення електрообладнання. Бере участь у перевірці електрообладнання перед монтажем, у монтажних роботах, у тренуванні електрообладнання та його випробуванні. Бере участь у капітальному ремонті установок електроживлення.

Приклади робіт
Прокладання силових і сигнальних кабелів; приготування електроліту за встановленою рецептурою; вилучення шламу з елементів працюючих батарей.