Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Електромонтер з обслуговування електроустановок 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування електроустановок 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила технічної експлуатації електрообладнання та електроустановок; загальну схему електропостачання; будову і принцип роботи всього електрообладнання, яке входить до складу електроустановок зі складними схемами, в тому числі джерел гарантованого живлення; принцип дії випрямного обладнання; основи електротехніки; схеми телекерування; схеми стабілізаторів напруги; схеми напівпровідникових випрямлячів електрообладнання вентиляційних систем; правила безпеки під час обслуговування електроустаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує і ремонтує електроустановки з автоматизованими джерелами гарантованого живлення, з агрегатами безперебійного живлення, з тиристорними ключами. Усуває складні пошкодження в обладнанні систем комутації, керування, блокування і сигналізації. Після усунення пошкоджень виконує електричні вимірювання якісних показників роботи цього обладнання та систем захисту. Ремонтує випрямлячі всіх типів та електрообладнання вентиляційних пристроїв і холодильних компресорних установок. Замінює контрольно-вимірювальні прилади, вимірювальні електроустановки та трансформатори. Обслуговує виробничі дільниці з особливо складними схемами первинної і вторинної комутації і дистанційного керування. Складає схеми відключення окремих елементів під час ремонту акумуляторних батарей, що знаходяться під напругою. Настроює і здійснює тренування електрообладнання та системи автоматичного регулювання роботи вентиляції. Перевіряє електрообладнання, яке надходить на склад. Бере участь у підготовці рекламацій у разі виявлення заводських дефектів електрообладнання чи дефектів, пов'язаних із транспортуванням. Керує електромонтерами, які виконують роботи з обслуговування і ремонту електрообладнання.

Приклади робіт
Ремонт акумуляторних батарей; заміна контрольно-вимірювальних приладів; заміна трансформаторів.