Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Електромонтер з обслуговування електроустановок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: елементарну електротехніку та теплотехніку; принцип роботи двигунів, генераторів, акумуляторів, випрямлячів, комутаційних пристроїв, інверторів, конверторів; будову і призначення вимірювальних приладів; принцип роботи мегомметрів, ампервольтметрів; основні знання про будову і режим роботи акумуляторних батарей; правила зберігання кислот, лугів і поводження з ними, способи визначення їх за зовнішнім виглядом та іншими ознаками; способи зрощування і паяння проводів; види планово-профілактичних ремонтів, термін їх проведення; правила технічної експлуатації обслуговуваних електроустановок; керівні й директивні документи з енергоспоживання та норм витрат електроенергії; призначення і правила користування контрольно-вимірювальною апаратурою та інструментом; правила надання першої допомоги в разі ураження електричним струмом; правила безпеки під час обслуговування електроустаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у поточному обслуговуванні електроустановок, двигунів різних типів, генераторів, випрямлячів, комутаційних пристроїв, інверторів, зарядно-розрядних та силових щитів, систем вентиляції і кондиціонування повітря. Спостерігає за показаннями приладів. Визначає за окремими ознаками і показаннями приладів неполадки в роботі обладнання. Бере участь в усуненні нескладних пошкоджень в силовому обладнанні комутаційних пристроях, освітлювальних електромережах. Розбирає і чистить окремі вузли обладнання. Перевіряє мегаомметром опір ізоляції окремих частин апаратури, обладнання розподільних мереж обмоток статорів і роторів електродвигунів. Бере участь в розробленні, зрощуванні, ізолюванні та паянні проводів в розподільних коробках. Бере участь у поточному обслуговуванні акумуляторів. Оглядає акумуляторні батареї; доливає дистильовану воду, вимірює густину та рівень електроліту, напругу й температуру окремих елементів. Знежирює акумуляторні посудини, промиває їх содовим розчином, зачищує облої і напливи після паяння на пластинах з'єднувальних штабів і наконечників. Очищує шини, фарбує і змазує їх технічним вазеліном. Бере участь у планово-профілактичному ремонті обслуговуваного обладнання. Виконує монтажні роботи з електроосвітлення, встановлює нескладну освітлювальну арматуру, вимикачі, штепсельні розетки, настінні патрони та промислові прожектори, замінює дроселі пускорегулювальної апаратури в люмінесцентних світильниках. Веде технічну документацію.