Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з обслуговування гідроагрегатів машинного залу VI група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування електроустаткування електростанцій V групи кваліфікації або іншої технологічно суміжної (спорідненої) професії V групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи і технічні характеристики гідроагрегатів, трансформаторів, перетворювальних пристроїв та допоміжного електроустаткування; електричні схеми, будову й принцип роботи засобів вимірювань, захистів гідроагрегатів і трансформаторів, системи сигналізації; допустимі відхилення параметрів устаткування, що обслуговується; техніко-економічні показники роботи гідроагрегатів; основи електротехніки, гідроенергетики.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює експлуатаційне обслуговування гідроагрегатів, трансформаторів та іншого технологічного устаткування, забезпечує їхню безаварійну й економічну роботу на гідроелектростанціях з гідроагрегатами одиничною потужністю 200 тис.кВт і вище. Проводить: пуск, зупинку генераторів в пристроях збудження; перемикання в головній схемі, схемі власних потреб, схемах вторинної комутації, релейного захисту і автоматики. Ліквідує аварійні ситуації. Виявляє і усуває несправності в роботі електроустаткування.