Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Електромонтер підземних споруд та комунікацій електрозв'язку 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера підземних споруд та комунікацій електрозв'язку 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні експлуатаційно-технічні вимоги до каналізаційних споруд; технологію виконання робіт з технічного обслуговування і ремонту підземних споруд і комунікацій; призначення механізмів, пристроїв, інструментів; основні матеріали, які застосовуються; види обробки кінців кабелів для протягування; способи прогріву оболонки пластмасових кабелів під час укладання в оглядові пристрої; Правила охорони ліній зв'язку, Умови проведення робіт у межах охоронних зон кабельних і повітряних ліній зв'язку та проводового мовлення; правила прокладання всіх типів кабелів, у тому числі волоконно-оптичних; правила зберігання кабелів на барабанах; правила огородження і утримання дільниць, де виконуються земляні роботи; технічну документацію на каналізаційні споруди; порядок списання матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь в експлуатаційно-технічному обслуговуванні каналізаційних споруд (огляд і ремонт колодязів і каналізаційних споруд, усунення пошкоджень, очищення та перевірка каналів телефонної каналізації). Бере участь у будуванні цегляних коробок та колодязів малого і середнього типу. Бере участь у монтажі збірних залізобетонних колодязів та укладанні й доукладанні труб у блоки телефонної каналізації. Бере участь у протягуванні кабелів у канали телефонної каналізації ручним і механізованим способами. Бере участь у роботах із прокладання кабелів у колекторах, лотках, траншеях і тунелях. Запаює і зварює кінці кабелю. Здійснює нагляд за роботами, які виконують будівельні організації в охоронних зонах.

Приклади робіт
Перевірка каналів телефонної каналізації; монтаж збірних залізобетонних колодязів.