Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Електромонтер підземних споруд та комунікацій електрозв'язку 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера підземних споруд та комунікацій електрозв'язку 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію, технологію монтажу й мурування великих телефонних колодязів спеціального типу; правила виконання робіт з прокладання підводних кабелів; прокладання і ремонт телефонної каналізації на мостах; види матеріалів, які застосовуються для гідроізоляції оглядових пристроїв; правила перемотування кабелю з пошкоджених барабанів; способи знімання броні з кабелю; правила приймання в експлуатацію кабельно-каналізаційних споруд; вимоги до утримання трас кабелів та правила безпеки відповідно до обов'язків.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у технічному обслуговуванні підземних споруд і комунікацій електрозв'язку. Підвішує та опускає блоки телефонної каналізації. Здійснює нагляд за збереженням телефонної каналізації та кабелів у ній під час розкопок, які виконують сторонні організації. Встановлює телефонні розподільні шафи. Бере участь у роботах із прокладання всіх типів кабелів у колекторах, лотках, тунелях, траншеях і каналах телефонної каналізації. Укладає волоконно-оптичний кабель у каналізацію. Витягує з каналізації кабель різкої ємності зі збереженням його придатності для подальшого використання. Виконує мурування цегляних великих спеціальних і кутових колодязів. Складає великі спеціальні й кутові залізобетонні колодязі. Виконує роботи з перевлаштування телефонної каналізації. Прокладає і ремонтує кабельну телефонну каналізацію на мостових переходах. Виконує роботи з гідроізоляції колодязів. Виконує капітальний ремонт кабельної каналізації, в тому числі на мостах. Під час виконання робіт застосовує необхідні механізми. Ремонтує інструмент і пристрої, які застосовуються на роботах з прокладання, ремонту і будівництва телефонної каналізації та кабелів в ній. Бере участь у прийманні споруд телефонної каналізації до експлуатації.

Приклади робіт
Укладання волоконно-оптичного кабелю з каналізацію; мурування кутових цегляних колодязів.