Категорія - Робітники |  Галузь - Зв'язок
Інструкція для посади "Електромонтер підземних споруд та комунікацій електрозв'язку 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Зв'язок", що затверджен наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України 04.10.2000 N 144, погоджений Міністерство праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: марки кабелів, завантаження кабелів, що знаходяться в експлуатаційно-технічному обслуговуванні: типи труб телефонної каналізації, нумерацію оглядових пристроїв і каналів трубопроводів, кронштейнів, консолей; правила навантаження, розвантаження і перевезення барабанів з кабелем, улаштування телефонної каналізації; правила виконання земляних робіт під час прокладання телефонної каналізації; правила користування механізованим інструментом; рецептуру та правила виготовлення бетонних розчинів; правила безпеки під час виконання робіт відповідно до обов'язків, особливо в разі надходження газу в оглядові пристрої; правила користування газоаналізатором, газовим пальником і паяльною лампою; правила роботи з броньованими кабелями та кабелями у свинцевій оболонці, ступінь розігрівання кабельних мас.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь в експлуатаційно-технічному обслуговуванні підземних споруд і комунікацій електрозв'язку. Перевіряє роботу сигналізації під час відкриття пристроїв огляду. Здійснює огляд кінцевих пристроїв. Відкриває оглядові пристрої, вентилює колодязі. Чистить оглядові пристрої в телефонній каналізації. Перевіряє на загазованість оглядові пристрої, шахти і колектори за допомогою газоаналізатора. Ремонтує оглядові пристрої, шахти, колектори, зчепи та ін. Готує розчини для ремонту телефонної каналізації. Виконує дрібний ремонт телефонної каналізації (замазує щілини, підштукатурює стіни, замінює і встановлює замки та ін.). Ремонтує, замінює і фарбує металеві конструкції. Готує кінці кабелю для паяння і зварювання. Виконує розробку фунтів в траншеях і котлованах, в тому числі із застосуванням механізованого інструменту. Встановлює сигнальні знаки. Бере участь у прокладанні кабелів у траншеях, безтраншейним способом та в телефонній каналізації. Навантажує та розвантажує матеріали та інструменти. Заправляє та розпалює паяльні лампи, розігріває кабельні маси. Фарбує кабелі з дистанційним живленням, волоконнооптичкі кабелі.