Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Квітникар 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила користування ручним садовим інвентарем під час виконання найпростіших робіт у квітниках; норми, правила навантаження і транспортування вантажів; назви вантажів і правила їх укладання; особливості підготовки тари під висівання дрібного квіткового насіння і пікірування рослин; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує допоміжні роботи, пов'язані з прибиранням клумб, рабаток і бордюрів від листя, сміття, снігу тощо. Забезпечує робочі місця садильним матеріалом, добривами й інвентарем. Бере участь у сортуванні різних вантажів і укладанні їх у визначених місцях. Очищає рослини в оранжереях, обмиває і обприскує водою. Очищає гвоздики від сухих листків і бур'янів у разі ярусного підв'язування. Готує квіткові рослини до викопування. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Приклади робіт
Очищення від листя, сміття, снігу тощо клумб, рабаток, бордюрів, доріжок. Затарювання, миття, прибирання і укладання в штабелі горщиків, ящиків. Навантаження і розвантаження невідповідальних вантажів. Прибирання кілочків. Рознесення під час садіння саджанців, сіянців, живців. Підготовка до садіння і очищення від землі стелажів і тари.