Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Каталізаторник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та мінімальна професійна підготовка на виробництві чи інструктаж. Стаж роботи за професією каталізаторника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію та режими приготування каталізатора і вимоги до його якості; правила приготування розчинів і відбирання проб; будову й правила експлуатації апаратів для відновлення та розкладання осадів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес приготування каталізатора періодичним чи безперервним методом з вуглекислих солей нікелю і міді або сірчано-кислих солей металів (міді, нікелю). Готує розчини солей і кальцинованої соди. Визначає наявність кислоти та лугів у розчинах. Осаджує, фільтрує, промиває і сушить каталізатор. Веде процес регенерації відпрацьованого каталізатора: проводить попереднє знежирення, розварювання каталізатора в сірчаній кислоті, очищення розчинів. Відновлює вуглекислі солі нікелю та міді. Відбирає проби розчинів, промивних вод та осадів солей. Запускає та зупиняє устаткування для приготування каталізатора. Забезпечує норми витрат сировини та матеріалів для приготування каталізатора та веде облік їх витрат.