Категорія - Робітники |  Галузь - Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Інструкція для посади "Квітникар 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 2. Сільське господарство та пов'язані з ним послуги", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України 07.11.2003. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією квітникаря 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила підготовки і способи виконання земляних робіт у міських умовах; найпростіші способи догляду за рослинами; правила поводження з вантажами, які потребують обережності; техніку зрізування і сортування квітів; способи візуального планування клумб і рабаток; призначення і правила користування садово-городнім інструментом та інвентарем; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи з підготовки ґрунту і добрив вручну. Викопує ямки для садіння квіткових культур. Очищає насіння квіткових рослин. Прополює, підпушує квіткові і килимові рослини. Виконує візуальне горизонтальне планування квітників і рабаток. Пікірує дрібну розсаду пінцетом. Сплітає та влаштовує сітки зі шпагату і встановлює металеві рами для підв'язування гвоздики. Знімає дріт з підпор, видаляє залишки ниток, змотує їх у мотки і відносить у визначене місце. Виймає дерев'яні і металеві підпори і виносить їх з теплиць. Укладає дернину навколо клумб і рабаток. Зрізує і сортує квіти, згідно з вимогами чинних стандартів, підраховує, зв'язує в пучки і пакує. Забілює скло оранжереї з гідропульта. Притінює рослини щитами з піднесенням і закріпленням їх кілками, знімає щити і відносить їх. Збирає і сортує насіння. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Приклади робіт
Заготівля рослинного ґрунту. Облаштування грядок і борозен для висівання насіння і садіння рослин. Прополювання квітів, підпушування ґрунту. Заготівля дернини вручну. Пікірування дрібної розсади. Зрізування і сортування квітів. Встановлення і влаштування сітки зі шпагату для підв'язування гвоздики до металевих рам. Висаджування садивного матеріалу квіткових рослин. Промивання скла в оранжереї, очищення його від снігу. Виготовлення парникових матків, ящиків пікірувальних, етикеток. Розпушування, вирівнювання і прикочування вручну ґрунту під садіння квіткових культур. Укладання в штабелі парникових рам. Прикопування в ґрунт, очищення від зів'ялих листків горщикових квітів. Витягання і винесення із теплиць підпор дерев'яних і металевих. Закріплення кілочків. Забілювання скла з гідропульта, затінювання рослин щитами в оранжереї.