Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст потоково-механізованих цигарково-сигаретних ліній та машин 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологію виготовлення й пакування цигарок, сигарет на набивних укладальних машинах; вимоги до якості тютюну, паперових матеріалів, фарби, клею, тари та готової продукції; принцип роботи машин, які обслуговує, взаємодію їх окремих вузлів; правила і порядок виконання операцій на машинах; причини, які викликають виготовлення неякісної продукції, способи запобігання їм та усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення цигарок на гільзонабивних агрегатах, сигарет без фільтру на сигаретних машинах, укладання й пакування цигарок, сигарет і коробок на укладальних та марочних машинах. Завантажує тютюн і тютюновий дріб'язок у цигаркові та сигаретні машини, заправляє їх папером, фарбою, клеєм. Закладає в пакувальні машини етикетки, марки, коробки, клей, цигарки та сигарети. Візуально стежить за якістю виробів, правильністю нанесення відбитку та обрізування. Знімає цигарки і сигарети, укладає їх у каретки. Відбирає браковані цигарки, сигарети, етикетки, коробки і пачки, вибиває тютюн з бракованих виробів. Вибирає якісні цигарки і сигарети з бракованих пачок. Пакує та укладає пачки і коробки в тару. Заклеює коробки з готовою продукцією. Стежить за станом машин, очищає і змащує їх. Усуває незначні несправності в роботі машин.