Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст потоково-механізованих цигарково-сигаретних ліній та машин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією машиніста потоково-механізованих цигарково-сигаретних ліній та машин 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології виробництва цигарок, сигарет і укладання їх у пачки на потоково-механізованих цигаркових або сигаретних лініях; вимоги нормативно-технічної документації до якості матеріалів, напівфабрикатів і готової продукції; правила і порядок виконання операцій з обслуговування агрегатів, ліній з виготовлення й укладання цигарок, сигарет; будову електронних приладів і правила користування ними; причини, які викликають зупинку машин; види браку і способи запобігання йому.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення і укладання в пачки або коробки цигарок, сигар на потоково-механізованих цигаркових чи сигаретних лініях і агрегатах під керівництвом машиніста вищої кваліфікації. Забезпечує безперебійну роботу устаткування. Чистить і змащує машини, які є частиною ліній або агрегатів, промиває апарати, складає і встановлює їх на місце. Контролює роботу устаткування за показаннями табло і світловими індикаторами на панелях автоматики сигаретних ліній. Заправляє лінії або агрегати сигаретним папером, фільтрувальними мундштуками, целофаном, фольгою, розривною стрічкою, етикетками, фарбою, клеєм, обгортковим папером. Візуально стежить за якістю виробів, відбитків, обрізування, повнотою укладання в пачки або коробки. Заклеює стрічкою, загортає в пакети пачки цигарок або сигарет, складає їх у тару. Заклеює короби з готовою продукцією. Перевіряє якість матеріалів, напівфабрикатів, готових виробів. Відбирає зразки продукції для проведення перевірки якості через відповідний проміжок часу. Відбирає браковані матеріали, гільзи, цигарки, сигарети, пачки. Переробляє дефектні вироби. Виявляє й усуває дрібні несправності в роботі устаткування, які впливають на якість готової продукції. Зважує брак, жилку після закінчення зміни. Веде облік готової продукції і браку.