Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст потоково-автоматизованих ліній перероблення тютюну 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: нормативно-технічну документацію на тютюнову сировину; основні якісні характеристики сировини; технологічні режими переробки сировини; будову і принцип роботи устаткування потоково-автоматизованої лінії; способи регулювання основних параметрів технологічного процесу; правила і порядок технічного догляду та експлуатації устаткування; правила регулювання і ремонту устаткування; правила та норми охорони праці.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес перероблення великолистяного тютюну на потоково-автоматизованій лінії. Обслуговує одночасно установки різних видів. Забезпечує безперебійну роботу зволожувальних і сушильних барабанів, капоширмашин, дозаторів, барабанів для видалення пилу, тіпальних і пневматичних установок, вібротранспортерів, стрічкових змішувачів, установки для безпосереднього визначення вологості тютюну, станції пресування, автоматичних ватів, баків для приготування соусів і ароматизуючої суміші, механічних мішалок, барабанів соусування й ароматизації, плющильних верстатів, силосів та постачальних станцій. Додержує технологічного режиму для кожного виду і сорту тютюнової сировини відповідно до технологічної інструкції. Регулює режим роботи установок. Контролює основні технологічні параметри (температуру, вологість, тиск) за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, якість сировини. Контролює втрати і рівномірне нанесення соусів і ароматизуючої суміші. Готує устаткування до пуску, виявляє і усуває несправності в його роботі. Чистить, змащує і регулює устаткування. Бере участь у проведенні поточного і планового ремонтів устаткування.