Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Виробник фільєр 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією виробника фільєр 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематику та принцип дії вертикального ручного преса, гідравлічного преса, електроерозійного верстата, вертикального полірувального верстата; будову голкозаточувального верстата, електропечі та сушильної шафи; принцип дії ультразвукової установки; методи усунення дефектів фільєр ультразвуком; способи перевірки на точність верстатів для оброблення твердосплавних фільєр; режими спікання та сушіння; методи контролю геометрії каналу твердосплавних фасонних фільєр; технологічні інструкції з виготовлення фасонних фільєр; призначення та застосування проекційного апарату; вимоги до поверхні волочильного каналу твердосплавних фасонних фільєр.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виробляє круглі фільєри діаметром менше 0,05 мм до 0,02 мм з натуральних та штучних алмазів на прецизійних полірувальних верстатах різних типів, фасонні фільєри з твердих сплавів на вертикальних пресах. Виробляє круглі фільєри всіх діаметрів на ультразвукових установках. Заточує сталеві голки для кожної зони фільєр, установлює та центрує голки. Заповнює пресформи вольфрамо-кобальтовою сумішшю визначеної кількості. Встановлює, знімає матриці, пуансони та обмежувальні кільця на пресі. Завантажує пресовані заготовки фільєр у сушильні шафи, веде процес сушіння та вивантаження. Зачищає задирки на заготовці. Попередньо розділяє напівспечені фільєри вручну. Сушить заготовки фільєр у електропечах. Підтримує задану температуру режиму печей. Запресовує заготовки фільєр на гідравлічному пресі та обробляє на електроерозійному верстаті. Готує електрод, встановлює його на електроерозійному станку та знімає. Полірує та доводить фасонні фільєри алмазним порошком до заданого розміру вручну. Контролює поверхню волочильного каналу. Контролює профіль фасонних фільєр на проекційному апараті за кресленнями.