Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Виробник фільєр 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією виробника фільєр 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематику, правила налагодження та перевірку на точність прецизійних полірувальних верстатів різних типів; правила обслуговування ультразвукових установок; марки штучних алмазів; види дефектів усередині каменю; вимоги до готових фільєр; методи виправлення браку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виробляє круглі фільєри діаметром менше 0,09 мм до 0,05 мм з натуральних алмазів на прецизійних полірувальних верстатах різних типів. Перевіряє геометрію кожної зони волочильного каналу алмазного фільєру мікроскопом. Контролює маршрут фільєр за витягуванням, зусиллям волочіння та діаметром волочильного каналу на спеціальних приладах. Центрує алмазні фільєри та полірує алмазною пудрою. Виправляє форму волочильного каналу на спеціальних приладах механічним та ультразвуковим способом. Налагоджує устаткування, яке обслуговує.