Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Волочильник дроту 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи однотипних волочильних станів, що обслуговуються; правила підготовки кінців дроту; призначення та умови використання контрольно-вимірювальних інструментів та пристроїв; основні механічні властивості металів, що обробляються; склад мастил, які використовуються під час волочіння дроту із різних сплавів; основні знання про квалітети та параметри шорсткості (класи точності і чистоти обробки).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес волочіння на волочильних станах мідного та алюмінієвого дроту. Установлює дріт на карусель, заправляє його кінці, протягує через фільєри та закріплює на барабанах. Бере участь в налагодженні станів та в заміні фільєрів. Закріплює кінці дроту. Установлює фільєри на стані та заправляє у фільєри кінці дроту, що обробляється. Стежить за якістю емульсії. Міряє діаметр дроту.