* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Мідник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією мідника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування, яке обслуговує, пристроїв, пневматичних приладів та інструменту; заходи виконання мідницьких робіт середньої складності; правила підігрівання виробів, які виготовляються в горнах, газовими пальниками та електричними приладами; способи розкрою та побудови розгорток середньої складності; рецептуру та способи готування нескладних припоїв та протравок; способи випробування посудин, які працюють під тиском.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє та складає вироби середньої складності з листових кольорових металів. Згинає труби з діаметром до 50 мм. Вибиває та відбортовує сферичні форми. Паяє свинцем різні з'єднання деталей з товщиною пластин або листів понад 1 мм, а також стельові шви у відповідальних апаратах та спорудах. Запаює кінці свинцевих труб, які призначені для роботи під тиском. Складає нескладні припої та протравки. Будує розгортки фігур середньої складності. Виконує гідравлічне та пневматичне випробування посудин та арматури.

Приклади робіт
Баки простої та середньої складності конфігурації паливної та гідравлічної систем з кольорових сплавів - складання, правка після зварювання, усунення дефектів, здавання на випробування. Баки та куби - кування та вибивання простих фігурних сфер. Борт-шайби з кольорових металів та сплавів - лудіння. Вкладиші з діаметром до 200 мм - лудіння та заливання кольоровими металами. Днища баків і обичайки складної конфігурації - підганяння та стикування. Змійовики латунні, мідні - виготовлення. Коліно - вибивання з листової червоної міді і латуні. Кришки, денця і борт-шайби з діаметром до 300 мм - виготовлення. Куби кип'ятильні з латуні та червоної міді - виготовлення. Маслопроводи редукторів - згинання, складання з приганянням та установленням труб за місцем. Рефлектори для водомірних, масляних стекол котлів та лабораторних приладів - виготовлення. Сопло з міді - виготовлення. Теплообмінники зі срібними дисками - виготовлення.