Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Слюсар-ремонтник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря-ремонтника 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості, кінематичні і гідравлічні схеми устаткування, агрегатів і машин, які ремонтує; методи ремонту, складання, монтажу, перевірки на точність і випробування відремонтованого устаткування; допустимі навантаження на працюючі деталі, вузли, механізми устаткування та профілактичні заходи щодо запобігання поломкам, корозійному зносу і аваріям.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, монтує, демонтує, випробовує та регулює особливо складне великогабаритне, унікальне, експериментальне та дослідне устаткування, агрегати і машини. Виявляє і усуває дефекти під час експлуатації устаткування та під час перевірки в процесі ремонту. Перевіряє на точність і випробовує під навантаженням відремонтоване устаткування.

Приклади робіт
Автомати токарні багатошпиндельні, напівавтомати токарні багаторізцеві вертикальні - капітальний ремонт. Апарати складні кінопроекційні та машини проявні - капітальний ремонт. Апаратура гідравлічна - ремонт і налагодження. Верстати агрегатні, барабанно-фрезерні та спеціальні, автомати та напівавтомати спеціальні шліфувальні для обточування і шліфування кулачкових та конічних валів - ремонт. Верстати з програмним керуванням - перевірка на точність, відновлення координат, ремонт, випробування. Верстати електроімпульсні - ремонт. Верстати координатно-розточувальні - відновлення координат. Екстрактори, маслопреси, автомати та напівавтомати (дозувальні, різальні, фасувальні тощо), компресори - складання, налагодження і регулювання. Електропечі, ватержакети, конвертери - регулювання гідроапаратури і перевірка повноти ремонту. Кліті прокатного стану - перевірка, регулювання, випробування та здавання після ремонту. Лінії автоматичні всіх профілів оброблення, які мають складні і особливо складні агрегати, - капітальний і середній ремонт. Лінії автоматичні формувальні - капітальний ремонт, складання, регулювання і здавання. Лінії комплексно-механізовані борошняно-кондитерських, макаронних та хлібобулочних виробів та автоматичні в парфюмерно-косметичному виробництві - ремонт і налагодження. Машини агломераційні - регулювання руху машини і теплового зазору, вивіряння приводу по осі та головного радіуса. Машини підіймальні скіпового і клітьового шахтового підіймання - ремонт, випробування, здавання. Печі руднотермічні - капітальний ремонт контактної системи. Печі трубчасті - випробування змійовика. Преси гідравлічні - капітальний і середній ремонт. Преси парогідравлічні - капітальний ремонт. Пристрій спусковий для спуску суден - капітальний ремонт, центрування та регулювання. Роботи і маніпулятори з програмним керуванням з категорією ремонтної складності понад 20 од. - монтаж, ремонт, налагодження. Суперцентрифуги, машини фарботерці імпортні, редуктори планетарні, ротаційні вакуумні насоси - ремонт. Турбокомпресори - капітальний ремонт і здавання. Установки повітророздільні - капітальний ремонт. Устаткування прецизійне - ремонт, здавання. Холодильники, агрегати високого тиску (колони синтезу), сепаратори, випарники, водяні конденсатори - капітальний ремонт.